KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8838139
nr 883 8139
Ivar Arosenius
(1878-1909), Sverige
Akvarell, Förlaga, Ivar Arosenius (1878-1909), signerad, -02 (motiv både fram & Baksida, (löst blad), 29x21
Ivar Arosenius, född 1878, död 1909, svensk målare och bilderboksförfattare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
6.400 kr
måndag 24 mars 2014
kl 18:06:55
1.300 kr
1.300 kr
5.200 kr
6.200 kr
6.200 kr
6.200 kr
2.000 kr
2.400 kr
3.000 kr
6.000 kr
Ivar Arosenius
Läs mer om Ivar Arosenius